EchoSłuch – Aparaty Słuchowe

Aparaty słuchowe to małe, niepozorne urządzenia, pełniące bardzo ważne funkcje dla ludzi cierpiących na problemy ze słuchem. Mało kto zdaje sobie sprawę, że są to niemalże mikrokomputery z uwagi na zaawansowanie technologiczne jakimi się cechują. Ponadto podobnie jak komputery posiadają procesor i oprogramowanie, odpowiadające za dodatkowe funkcje oraz jakość dźwięku.

Aparaty słuchowe posiadają cały szereg funkcji dodatkowych. Można na przykład prowadzić rozmowy telefoniczne za pośrednictwem systemu bluetooth – bezprzewodowo. Jakość słyszenia natomiast jest bardzo wysoka z uwagi na zaawansowane programy do przetwarzania dźwięków. Redukują one całkowicie dość nieprzyjemne sprzężenia zwrotne oraz zapewniają kierunkowość – to dzięki niej możliwe jest zachowanie selektywności, czyli podstawowej, naturalnej cechy słuchu. Eliminują również hałasy, czy umożliwiają właściwy wybór muzyki. Wybór zaawansowanej technologii wpływa w dużym stopniu na cenę aparatu.

aparaty słuchowe

Rodzaje aparatów słuchowych

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje aparatów słuchowych:

Ile kosztują aparaty słuchowe?

To, ile kosztują aparaty słuchowe zależy od wielu kwestii. Ze względu na koszt zakupu można wyróżnić trzy klasy aparatów słuchowych:

Klasa ekonomiczna dedykowana jest osobom z małym i średnim niedosłuchem, prowadzącym spokojny tryb życia. Funkcje, jakie posiadają aparaty w tej klasie to:

Klasa średnia polecana jest osobom z każdym rodzajem niedosłuchu, prowadzącym aktywny tryb życia. Ich główne funkcje to:
aż 16 kanałów

Klasa wysoka, zwana inaczej biznesową to aparaty dla osób, które wymagają największego zaawansowania technologicznego, poza funkcjami występującymi w pozostałych aparatach posiadają cały szereg dodatkowych funkcji. Cena idzie tu w parze z jakością i technologią.

 

Aparaty słuchowe – protetyka słuchu Biała Podlaska